foto8.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   

Ana Sayfa > Fotoğraf > Fotoğraf HikayeleriŞifa Gökyüzündeymiş

Bir Fotoğrafın Hikayesi: Deniz Tokay

deniztokay_kaya_tirmanisi.jpg
11 Temmuz Cumartesi, Ankara Hüseyin Gazi - Peksimet Kayalıkları batı yüzündeyiz. Şehri feci bir sıcakla başbaşa bıraktık, kaçtık geldik. Güneş henüz kayaların arkasındayken biz  gökyüzünde serin tırmanışlar yapıyoruz. Hafif bir rüzgar esiyor. Kurumuş otların kokusu ve etraftaki böceklerin ayak sesleri duyuluyor. Bir kaç günlük yaz gribi, sonrasındaki sıkıntı ve halsizliğim şifa buluyor. Çayımı yudumluyor ve arkadaşlarımı izliyorum . Sadi Tanrısever tırmanışını tamamlamış , sırtını güvenli bir buluta yaslamış iniş yapıyor.

Alt açı, gökyüzünden ışık ölçümü ile silüet, kayaların diyagonal yerleşimi ile dinamizm, yükseklik hissini desteklemesi için dikey kadraj,  meşhur üçte bire yakın noktaya yerleştirilen ilgi merkezi sporcumuz ve bir tırmanış fotoğrafı. Zaman ilerledikçe güneşin kavurucu ışıkları batı yüzüne ulaşıyor. Çayımızdan son yudumları alıyor, bir kaç bisküvi atıştırıp, öğlen saatlerinde şehre dönüyoruz. Yarım günden geriye kalan; bu fotoğraf ve "Şifa gökyüzündeymiş" oluyor.  :) Kendimi daha iyi hissediyorum.

Deniz TokayTasarım: Studio Martin