foto6.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   


Ana Sayfa > Dağcılık > YazılarZigana'daki Çığ Felaketi ile ilgili TDF Basın Bildirisi

25 Ocak 2009 tarihinde Zigana Dağı Kayak Tesisleri ile Kadırga Yaylası yolu üzerinde meydana gelen çığ kazasında hayatını kaybeden TEDAK Kulübü üyelerine tanrıdan rahmet, ailelerine ve sevenlerine sabır ve metanet dileriz. Yine aynı faciada TEDAK Kulübü eski yönetim kurulu başkanı ve Türkiye Dağcılık Federasyonu Dış İlişkiler Komisyonu Üyesi, ayrıca 2008 yılında İran'da yapılan son UIAA Genel Kurulu'nda UIAA Dağcılık Komisyonu üyeliğine seçilen ve görevine başlayan Erhan TERZİ de hayatını kaybetmiştir. Değerli arkadaşımıza tanrıdan rahmet, yakınlarına sabır dileriz.

Çığ kazasında hayatını kaybeden TEDAK üyelerinin isimleri aşağıdaki gibidir.

1.       Erhan TERZİ
2.       Burçak SEVİM
3.       Davut AKDENİZ
4.       Özlem TİMURCUOĞLU
5.       Hüseyin KARAOSMANOĞLU
6.       Gülhanım PİYALE
7.       Yasemin AKTAŞ
8.       Hasan Ali İSAOĞLU
9.       Dursun İNAN
10.   Hüsniye SARIBIYIK

26 Ocak Pazartesi günü merhumlar için Trabzon Valiliği önünde yapılan resmi törene federasyon başkanımız Sayın Alaattin KARACA ve kurul üyeleri katılmışlardır. Törende federasyon başkanı Alaattin KARACA'nın yaptığı konuşma metni aşağıdaki gibidir:

"Sayın bakanlarım, sayın valilerim, Sayın Trabzon halkı, sayın belediye başkanım, ülkemizin muhtelif illerinden ve dağcılık kulüplerinden bu acı günü paylaşmak için Trabzon'a gelen kulüp başkanlarım, Türkiye Dağcılık Federasyonu kurul üyelerim ve sporcularım,

İnsanların hayatlarında konuşmaları ile duygularını ifade edemediği zamanlar vardır. İşte ben bu konuşmamda aynı sıkıntıyı yaşamaktayım.

 Kurulduğundan bugüne kadar bölge dağcılığına, ülkemiz dağcılığına büyük hizmetleri olan TEDAK (Trabzon Tenis Dağcılık ve Kayak İhtisas Kulübü) Kulübü, yetiştirdiği seçkin dağcılarla da ülkemizi yurtdışına taşımış, 7000 metrelik dağların tırmanışlarında bayrağımızı doruklara dikmiştir.

Çok seçkin kişilerden oluşan üyeleri ile Trabzon'u dağ turizminde, yayla turizminde hak ettiği platforma taşımak için çalışmalar yürüten kulüp yönetimi ve üyeleri her hafta sonu çevrede yaptıkları yürüyüş ve gezilerle de diğer kulüplerimize örnek olmuşlardır.

İşte böyle bir hafta sonu yürüyüşünde talihsiz bir kaza yaşayan kulüp üyelerimizin vefatı ulusumuzu, camiamızı, federasyon üyelerimizi ve şahsımı derinden yaralamıştır.

Kazada hayatını kaybeden dağcılarımıza Allah'tan rahmet dilerken ailesine, yakınlarına ve camiamıza taziyelerimi sunuyorum.

Başımız sağ olsun."

Alaattin KARACA
YÖNETİM KURULU ADINA BAŞKAN
TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYONU

İlgili Yazılar
Tasarım: Studio Martin