foto6.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   


Ana Sayfa > Dağcılık > KültürKarakurumda 80 Gün

Tunç Fındık, Geven Yayınları

karakurum.jpg

2002 yılında ikibuçuk aydan fazla süren bir tırmanış dizisini kaleme aldığı bu kitapta Tunç Fındık yüksek dağların bilinmeyen yönlerini paylaşıyor. Sekizbin metrelik bir dağın tırmanış organizasyonun detayları yanı sıra, bilinmeyen zirveleri keşfetme cesareti, yalın ve sürükleyici gözlemleriyle dağ kokan bir kitapTunç Fındık sadece yükseklere tırmanmıyor, bizleri de yanıdaymışız gibi dolaştırıyor.

"Elinizde tuttuğunuz bu kitap Tunç'un, dünyanın en büyük dağ silsilelerinden biri olan Karakurum Dağlarında yaklaşık 3 aylık süreçte yaşadıklarını aktarmak arzusuyla kaleme alınmış. Etkileyici tarafı, her ikisi de bizim alıştığımızdan çok farklı olan hem bölge insanını, hem de dünyanın uzak coğrafyalarına seyahatler yapan yabancı dağcılarla karşılaşmaları aktaran yapısıyla, Türk okuyucusuna sıradışı bir deneyim aktaracak olmasıdır. "

Nasuh Mahruki
Tasarım: Studio Martin