foto14.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   

Ana Sayfa > Trekking ve Gezi > EtkinliklerAktaş Vadisi 1 Doğa Yürüyüşü - Ankara'da Trekking

Gezginder - 1 Şubat 2009

aktas_gezginder.JPG
F: Mehmet Kandemir - Aktaş

Kar Lodosun da etkisiyle hızla eriyor. Hava akımlarının neden olduğu bu kararsız ortam; Kışı kış olmaktan çıkardı. Hafif İlkbaharla, Sonbahar arası bir mevsimde, güneş çıktıkça Yaz mevsimi yaşanır hale geldi. Böyle bir mevsim var mı? Yok. Gelecekte olacak mı? Sorusuna sanırız olacak öngörüsüyle yanıt veriyoruz. Bekleyip göreceğiz.

Zati Erbaş
 

Hafta sonu düzenleyeceğimiz Aktaş 1 etkinliği, geçtiğimiz haftalarda tekrarladığımız kış yürüyüşçülüğüne başlangıç etkinliklerinin devamı niteliğini taşıyor. Bu kapsamda sizleri kış etkinliklerinin zorlukları ile tanıştırmak istiyoruz. Bu etkinlik kapsamı; karda iz açma, yürüyüş temposu, kış giyimi, beslenme, sıvı alımı ve kış disiplini konularını da içeren bir seminer programı ile desteklenmektedir.
 

Bu etkinlikle birlikte kış yürüyüşlerinde başarının sadece uyumlu bir ekip olmakla mümkün olabileceğini sizde göreceksiniz.
 

Bu etkinlik teknik zorluk içermeyen, doğada yürüyüş sporu kış etkinliğidir ve kış donanımı gerektirir. 14 km lik yürüyüş parkuru çam-köknar ormanı, karla kaplı orman içi yollar ve patikaları içermektedir. Bu etkinliğin temel amacı bireysel yetenekleri gelişmiş problem çözme becerisi kazanmış bir ekip oluşturmaktır. Her Gezgin-der etkinliği Doğada yürüme becerinizi ve çevresel farkındalığınızı geliştirebileceğiniz bir çalıştaydır.   

Ömer ÇETİNKAYA
Gezginder Yön. Kur. Bşk
 

 

Rezervasyon ve iptaller 31 Ocak 2009 17.00'ye kadar yapılabilir. Bu tarih itibariyle gerekli katılım sağlanamazsa etkinlik iptal edilir. Bu tarihten sonra yapılacak başvuru iptalleri gezi maliyetini etkilediğinden yol ücreti katılımcılardan talep edilecektir. Lütfen gezi ücreti ve program akışı konusunda bilgileniniz.

 

ETKİNLİK TARİHİ: 01 Şubat 2009
REHBER: Zati ERBAŞ
 

 

YER AYIRTMA:
Günübirlik yürüyüş etkinlik kaydınızı gezginder@gezginder.com adresine; size ulaşabileceğimiz telefonunuzu ve biniş durağınızı da ekleyerek @ ileti ile yapabilirsiniz. Detay bilgi için Gezginder 417 39 02 veya 0 534 945 74 74 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Rezervasyonlar ve iptaller için lütfen teyit mesajını ve koltuk numaranızı istemeyi unutmayınız. İstanbul yolu üzerinden etkinliğimize katılacakların biniş ve iniş durakları için üst geçitlerin olduğu bölgeleri tercih etmelerini güvenlik nedeniyle özellikle rica ediyoruz.

 

ETKİNLİK İZLENCESİ
08.00 Gezginder den hareket
09.37 Kızılcahamam da sabah molası.
10.33 Doğada yürüyüş sporu başlangıç saati
13.34 Öğlen molası

17.48 Etkinlik sonu
18.16 Kızılcahamam da çay molası
20.34 Ankara’ya varış.

Süreler tahmini olarak verilmiştir. Bu süreleri esas alarak sinema-tiyatro veya konser programı yapmayınız.

Gezginder bu etkinlik kapsamında gerekli gördüğü değişiklikleri yapma hakkını saklı tutar.

Doğa’da yürüyüş sporu potansiyel tehlikeler içerebilir. Her katılımcı etkinlik kaydını yaptırdığında bu koşulları kabul etmiş sayılır.

Gezginder oluşabilecek kazalardan sorumlu tutulamaz.

Yolculuk esnasında poğaça, çay ve kahve servisi yapılmaktadır. Ankara’ya dönüş yolculuğunda sohbetinize keyif katacak bir bardak özel içecek Doğa Gezginleri Derneğinin sizlere ikramıdır.

 

BİNİŞ DURAKLARI VE ZAMANI

Gezginder 08.00

Milli kütüphane 08.07
Armada 08.11
Batıkent 08.23
Eryaman 08.27

(Lütfen biniş saatinizden 6 dakika erken gelmeye özen gösteriniz)
Tasarım: Studio Martin