foto16.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   

Ana Sayfa > Trekking ve Gezi > EtkinliklerAnkara Doğa Yürüyüşü - ADK ( Ankara Dağcılık )

Yünlü Yaylası Doğa Yürüyüşü - 8 Mart 2009 Pazar

adkk_8mart.JPG

Bu hafta sonu (08 Mart 2009, Pazar) yünlü yaylası doğa yürüyüşü yapılacaktır. Yürüyüşe yünlü yaylasından başlayacağız ve aktaş vadisi girişindeki gölette sonlandıracağız. Bu rotanın uzunluğu ~10 km'dir.

Servis aracımız her zamanki gibi sıhhiye'den adliye sarayının önünden hareket ederek, anıttepe, milli kütüphane, armada, batıkent ve kızılcahamam güzergahını izleyecektir.

Yürüyüşe katılmak isteyenler isimlerini ve binecekleri durağı e-posta ile yazdırabilirler.

 

Sevgiler, Bahadır Alyavuz  - alyavuz@gmail.com -

 

Lütfen aşağıdaki uyarıları dikkate alınız.

Bölgenin karlı ve ormanlık alan olması nedeniyle doğa yürüyüşünde ayakkabı, tozluk ve baton çok önemlidir. Su geçirmeyen Gore Tex'li doğa yürüyüş ayakabısını ve tozluğunu tercih ediniz. Teleskopik baton dengenizi sağlayacak, yükünüzü paylaşacak,yürüyüşünüzü kolaylaştıracaktır. Tozluk; ayakkabınızı koruyacak, bileğinizden içeri girecek, kar, su, kurumuş ot ve çalıları,paçalarınızın takılmasını  engelleyecektir. Eğer ayakkabınızın su alma ihtimali varsa yedek çorap, orta boy çöp torbası ve koli bantını çantanızda bulunduruz.

 

Ayrıca her mevsim yağmurluk/panço veya soluyabilir dış kat giysi, mevsim şartlarına bağlı olarak, termal veya yün iç giysi, polar ortakat giysi, eldiven, bere, tozluk, güneş gözlüğü, yedek çorap, şapka ve koruyucu krem, Suya karşı dayanıklı, bileği koruyan ve ayağı rahatsız tmeyen sert/yarı sert tabanlı bot, kişisel durum gözetilerek yedek giysiler, ayakkabı, kişisel ilaçlarımızı ve ilkyardım setimizi çantamızdan bulundurmalıyız. 

 

Tüm bunları ve mümkün olduğu kadar hafif ve enerji verici yiyeceklerimizi yeterli büyüklükte bir sırt çantasında taşımalıyız. Bunun yanısıra doğaya ve sağlığımıza zarar veren alışkanlıklarımızı terketmek, mümkün olduğunca tek sıra halinde yol ve patikaları kullanarak doğaya vereceğimiz zararı en aza indirmeye çalışmak, fotoğraf dışında doğadan hiçbir şey almamak, ağaçlara ve yüksek bölgelerde her türlü bitkiye zarar vermekten kaçınmak, kendimizle ve başkalarıyla yarışma duygularımızı terketmek yürüyüşlerde dikkat etmemiz gereken diğer önemli noktalardır.
Tasarım: Studio Martin