foto13.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player   

Ana Sayfa > Doğa > Doğal HaberlerGezginder'den Çevre Girişimi

Kirletenlere Karşı, Temizleyenlerin Yanında Yer Alalım

HPIM1331.jpg

Sevgili Gezginder üyeleri ve katılımcıları;

Çevresel farkındalık yaratma eğitimi çalışmalarımızın başarıya ulaşmakta olduğunu memnuniyetle izliyorum. Çevre konusundaki duyarlılığın artması dileğiyle; sevgili dostumuz ve derneğimiz üyesi Sn. Şevket Bal’ın önerileri doğrultusunda bu hafta sonu düzenleyeceğimiz etkinlikten başlamak üzere çevre temizliği çalışmalarına başlıyoruz. Bu kapsamda yapılacak çalışmalar, doğaya yayılmış çöp baskısını azaltmasa da farkındalık yaratma konusunda başarılı olacağına inanıyorum.
 

Ömer Çetinkaya
Gezginder Yön.Kur. Bşk.

 

Kirletenlere Karşı, Temizleyenlerin Yanında Yer Alalım

Yaklaşık bir yıldan beri her hafta sonu Gezginder’in düzenlediği doğada yürüyüş sporuna katılıyorum. Geçen zaman içinde doğayı okumak, vahşi yaşamı anlamak ve dağcılık sporu hakkında bir hayli yol kat ettiğimin farkındayım. Bundan dolayı başta eğitmen ve rehber Zati Erbaş olmak üzere tüm dernek yönetimine minnettarım.

 

Etkinlikler esnasında yol kenarlarında ve mesire yerlerindeki çöp yığınları sık sık gözümüze çarpmakta ve bu görüntüler yürüyüşe katılan herkesin canını sıkmaktadır.

 

Bunun bir can sıkıntısı olarak kalmaması ve çözüme katkıda bulunan tarafta olmak adına Gezginder yönetiminin her yürüyüşe katılımcı adedi kadar çöp poşeti tedarik etmesini ve gezinin son yarım saatinde rehberin tespit edeceği bir alanın katılımcılar tarafından temizlenmesini öneriyorum.

Ve herkesi, çapımızca doğanın temizliğine katkıda bulunmaya çağırıyorum.
 

Saygılarımla
Şevket BAL
Tasarım: Studio Martin