foto3.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player   

Ana Sayfa > Doğa > Çocuk ve DoğaPınar Yuva İle Geri Dönüşüm Projesi

Eğitim Danışmanı: Nuran Akkılıç Kansu

IMG_0240.jpg
IMG_0167.jpg
IMG_0171.jpg
IMG_0172.jpg
IMG_0174.jpg

IMG_0185.jpg
IMG_0188.jpg
IMG_0199.jpg
IMG_0207.jpg

IMG_0212.jpg
IMG_0214.jpg
IMG_0219.jpg
IMG_0221.jpg

IMG_0230.jpg
IMG_0235.jpg
IMG_0237.jpg
IMG_0240.jpg

Fotoğraflar: Nuran Akkılıç Kansu

Birçok gelişmiş ülkede, okullarda uygulanan ve bizim de uzun zamandır planladığımız atık kağıtların, süt/meyve suyu kartonlarının ve pillerin çöpten ayrı toplanmasını amaçlayan “Geri Dönüşüm Projemizi” Pınar Anaokulu’nda Eylül ayında hayata geçirdik. 

Çankaya Belediyesinin okulumuz için sağladığı kumbaralarda atık kağıtları, pilleri, süt/meyve suyu kartonlarını biriktirerek hem ülkemiz ekonomisine hem de Çankaya çevresinin doğal yapısının korunmasına katkıda bulunacağımız için Pınar Anaokulu olarak gurur duyuyoruz.  

Projemize Pınar Anaokulu öğrencilerini, çeşitli etkinliklerle geri dönüşümün ne olduğu hakkında, atık kağıt, pil ve süt/meyve suyu kartonlarını nasıl biriktireceğimiz ile ilgili bilgilendirerek başladık.  

Pınar Anaokulu öğrencileri sadece okulda değil evde de geri dönüşümü uygulamaya başladılar. Artık onların evlerinde hiç bir atık madde çöpe gitmiyor. Atıklar ya bir sanat çalışmamızda kullanılmak üzere okula geliyor ya da kumbaralara atılıyor.  

Çocuklara çevre, doğa ve geri dönüşüm bilincini kazandırmak amacıyla başladığımız projemize yıl boyunca değişik etkinliklerle devam edeceğiz.  

İçinde yaşadıkları çevreye karşı duyarlı ve koruyucu olmaları amacıyla çocuklarla okul çevresinde yaptığımız “Çöp Farkındalığı” yürüyüşümüzden görüntüleri sizlerle de paylaşmak istedik.  

Çocuklarımıza daha temiz bir dünya bırakmak dileği ile artık gerçekten bu görüntülerden kurtulma zamanı gelmedi mi

www.pinaryuva.com

www.oncecocuklar.com
Tasarım: Studio Martin