foto10.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player   

Ana Sayfa > Doğa > KültürAyı Adam - Grizzly Man

Belgesel: Yönetmen : Werner Herzog

Yapım: 2005, ABD
Tür: Belgesel / Biyografi
Yönetmen:  Werner Herzog
Senaryo: Werner Herzog
Oyuncular:  Werner Herzog, David Letterman, Timothy Treadwell, Carol Dexter, Amie Huguenard, Val Dexter, Marnie Gaede
Görüntü Yönetmeni:  Peter Zeitlinger
Müzik : Richard Thompson
Süre : 1 saat, 43 dk.

 

Usta yönetmen Werner Herzog, yeni filmi Grizzly Man'de, kendini doğal hayatı korumaya adamış, aynı zamanda da amatör bir boz ayı araştırmacısı olan Timothy Treadwell’in yaşamını ve trajik ölümünü anlatıyor. Treadwell, tam on üç yaz boyunca aylar arasında silahsız yaşadı ve son beş yaz boyunca da onların vahşi doğadaki yaşamlarını filme çekti. Ekim 2003'te Timothy Treadwell ve kız arkadaşı Amie Huguenard; Alaska'nın Katmai Doğal Park ve Koruma Alanı'nın yakınlarında bir boz ayı tarafından ağır bir şekilde yaralanmış olarak bulundu. Bu parkta meydana gelen ve bilinen ilk ayı saldırısıydı.

Grizzly Man'de Herzog, sadece vahşi hayatı incelemekle kalmıyor; aynı zamanda insan doğasının gizemlerini Treadwell’in son yılları üzerinden araştırıyor. Treadwell’in kendi çektiği belgesel görüntüleri kullanarak bir yandan insan ve doğa arasındaki bu hiç de kolay olmayan ilişki hakkında araştırma yapıyor. Bir yandan da karmaşık ve zorlayıcı bir figürün ince ayrıntılı portresini çiziyor.

Timothy Treadwell, kendini Alaska’nın boz ayılarını kurtarmaya adamış, onlarla birlikte barış içinde yaşayabileceğine inanan hırslı ve korkusuz bir çevreci miydi; yoksa insanlardan kaçıp doğaya sığınan ve bunun sonucunda hem kendinin hem de kız arkadaşının ölümüne neden olan bencil bir araştırmacı mıydı?

grizzly_man2.jpg
Grizzly_Man_PosterV2.jpgTasarım: Studio Martin