foto11.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player   

Ana Sayfa > Doğa > Doğa SporlarıOrienteering - 3 Mayıs Oran Parkuru

ODTÜ Orienteering Takımı

ori4.jpg

Bu hafta yapilacak olan parkurumuz 3 Mayıs Pazar günü Oran Ormanı'nda olacak. Çıkışlar saat 11:00' de verilecek. Buluşma noktası, Oran ormanı ana giriş kapısı (TRT'den Konya Yolu yönünde yaklaşık 400 metre kadar ileride). Parkurda Kısa, Orta ve Uzun olmak uzere üç ayrı parkur bulunacak. Parkur mesafeleri ve detayları bir sonraki mailde ve web sitesinde bildirilecektir.

 

Bu sporu daha once yapmamış veya çok az sayıda yapmış kişilere kısa parkuru seçmelerini tavsiye ediyoruz. Yeni başlayan katılımcılara istekleri doğrultusunda gerekli oön bilgilendirme yapılacaktır.

 

Katılmak isteyenler kayıtlarınızı 2 Mayıs Cumartesi günü saat 12:00'ye kadar http://www.metuorienteering.org/event/kayit adresinden yapabilirsiniz. Bu saatten sonra basvuranların tercih ettikleri parkurda koşmaları ve çıkış yapacakları saatlerin önceden belirlenmesi mümkün olmayabilir.

 

Başvuru için geç kalanlar fazla harita varsa oharita ile parkuru duzenleyenlerin uygun gördüğü saatte çıkış yapabilirler. Çıkış listeleri Cuma akşamı e-posta gruplarına duyurulacaktır.

 

Not : Katılım ücreti Lise, ilkokul ve üniversite (lisans) öğrencileri için 3, diger katılımcılar için 5 TL' dir.

 

Orienteering Parkur Ayrıntıları

 

3 Mayıs'ta Oran'da her zamanki buluşma yerimizde (portakal sulu giriş kapısı) toplanacağımız parkurun ayrıntıları şöyle:

Kisa Parkur : 2.8km, 9 hedef.

Orta Parkur : 4.5km, 11 hedef.

Uzun Parkur : 5.4km, 16 hedef.

Ölçek: 1/7500


Farklı ölçeklerde araziye uyumumuzu geliştirmeyi hedefleyen bir antrenman olsun istedik, bu yönüyle kademe yarışlarının 1.gününe yönelik bir parkur olacak. İniş çıkışlar da hafif dolayısıyla.

Görüşmek üzere.

 
Tasarım: Studio Martin