foto14.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player   

Ana Sayfa > Doğa > Doğal HaberlerWWF-Türkiye’den çocuklara yönelik bir kitap: Ayşe’nin Bulut Projesi

Ayşe'nin Bulut ProjesiWWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), azalan su kaynaklarına  dikkat çekmek amacıyla çocuklara yönelik yeni bir kitap yayınladı. "Ayşe’nin Bulut Projesi" adındaki bu kitabı, WWF-Türkiye Suyumuza Sahip Çıkalım kampanyası kapsamında, değerli yazar ve çizer Behiç Ak ile birlikte hazırladı. 

 

 

Kitapta, yaşadığı şehirde suların kesilmesiyle birlikte bir bulut projesi yaparak kente yağmur yağdırmayı planlayan Ayşe’nin gözünden; kentleşmenin, ormansızlaşmanın, iklim değişikliğinin  su kaynaklarına etkisine, su kaynaklarının nasıl kirlendiğine, suyun kullanımdaki hataların nelere mal olduğuna tanık oluyoruz. 

 

 

İnsanların doğayla uyum içinde yaşayacağı bir gelecek kurmayı amaçlayan WWF-Türkiye Garanti Bankası’nın katkılarıyla hazırladığı "Ayşe’nin Bulut Projesi" adlı kitabı, geleceği yaratacak olan çocuklarımıza armağan ediyor. 

 

 

Kitap 20YTL’ye WWF-Türkiye ofisinden temin edilebilir. Ayrıca Remzi Kitabevi, D&R ve diğer seçkin kitabevlerinde de bulunabilir.

 

 

Bilgi için:

 

Sezen Gülşen, İletişim Asistanı

 

[email protected]
Tasarım: Studio Martin