foto17.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   

Ana Sayfa > Trekking ve Gezi > Etkinlikler



Ankara Doğa Yürüyüşü - ADK ( Ankara Dağcılık )

Çubuk/Karagöl Doğa Yürüyüşü - 15 Şubat 2009 Pazar

20090215_.jpg
15 Şubat 2009 Pazar günü Çubuk/Karagöl Doğa Yürüyüşü yapılacaktır.  Sağlık sorunu olmayan her yaştan doğa severin katılabileceği yürüyüşümüz 15 km ve 5 saat sürecektir.  Rota ve süre rehber tarafından yol ve katılımcıların durumu dikkate alınarak ihtiyaç halinde uzatılıp kısaltılabilir. Kaptan ve rehberimiz doğa ve bölge hakkında bilgi vererek katılımcılara her konuda yardımcı olacaktır.

Doğa yürüyüşlerimizde farklı meslek gruplarından insanlarla  tanışabilirsiniz. Ses ve görüntü kirliğini, betonlaşmayı  Ankara'da bırakarak temiz orman havasıyla ruhunuzu arındırbilirsiniz. Ankara / Çubuk ilçe sınırları içindeki Karagöl'ün doğa güzelliklerini  görecek; köylerde, yaylalarda, ormanlık alanda ve patikada yürümeyi  özlediğinizi fark edeceksiniz.
 
Doğa yürüyüşleri sayesinde farklı meslek gruplarından insanlarla  tanışabilirsiniz. Ses ve görüntü kirliğini, betonlaşmayı  Ankara'da bırakarak temiz orman havasıyla ruhunuzu arındırabilirsiniz. Ankara Bolu il sınırındaki Gerede Aktaş yaylalarından Bünüş ve Yakaboy Yaylalarının doğa güzelliklerini  görecek; köylerde, yaylalarda, ormanlık alanda ve patikada yürümeyi  özlediğinizi fark edeceksiniz.
 
Bizlerle katıldığınız her yürüyüşümüzde doğadaki değişiklikleri görecek,  işitecek, hissederek ve yaşayacaksınız. Bitkileri, ağaçları, çiçekleri  ve hayvanları tanıyacak, kuşların ötüşüne, çiçeklerin açışına, güneşin  doğuşuna ve batışına, ışık yansımasına, gölge oyunlarına, her mevsimin kendine has güzelliklerine, renk  dönüşümüne şahitlik yapacak ve zirvelerin özgürlüğünü yaşayacaksınız.  Bu anları video ve fotoğraflarla ölümsüzleştirerek çevrenizdekilere göstereceksiniz. haftanın yorgunluğunuzu, stresinizi ve fazla  enerjinizi yürüyüşle atıp yeni bir güne "Merhaba" diyerek başlayacak  ve çevrenizdeki güzelliklerin farkına varacaksınız.
 
Siz doğa severleri bu pazardan itibaren saat : 08:00 – 18:30 arasında ADKK  gurubuna katılmaya davet ediyorum.
 

Lütfen aşağıdaki uyarıları dikkate alınız.
 

Bölgenin karlı ve ormanlık alan olması nedeniyle doğa yürüyüşünde ayakkabı, tozluk ve baton çok önemlidir.Su geçirmeyen Gore Tex'li doğa yürüyüş ayakabısını ve tozluğunu tercih ediniz. Teleskopik baton dengenizi sağlayacak, yükünüzü paylaşacak, yürüyüşünüzü kolaylaştıracaktır. Tozluk; ayakkabınızı koruyacak, bileğinizden içeri girecek, kar, su, kurumuş ot ve çalıları,paçalarınızın takılmasını  engelleyecektir. Eğer ayakkabınızın su alma ihtimali varsa yedek çorap, orta boy çöp torbası ve koli bantını çantanızda bulunduruz. 

 

Ayrıca her mevsim yağmurluk/panço veya soluyabilir dış kat giysi, mevsim şartlarına bağlı olarak, termal veya yün iç giysi, polar orta kat giysi, eldiven, bere, tozluk, güneş gözlüğü, yedek çorap, şapka ve koruyucu krem, Suya karşı dayanıklı, bileği koruyan ve ayağı rahatsız etmeyen sert/yarı sert tabanlı bot, kişisel durum gözetilerek yedek giysiler, ayakkabı, kişisel ilaçlarımızı ve ilkyardım setimizi çantamızdan bulundurmalıyız.

 

Tüm bunları ve mümkün olduğu kadar hafif ve enerji verici yiyeceklerimizi yeterli büyüklükte bir sırt çantasında taşımalıyız.


Bunun yanısıra doğaya ve sağlığımıza zarar veren alışkanlıklarımızı terketmek, mümkün olduğunca tek sıra halinde yol ve patikaları kullanarak doğaya vereceğimiz zararı en aza indirmeye çalışmak, fotoğraf dışında doğadan hiçbir şey almamak, ağaçlara ve yüksek bölgelerde her türlü bitkiye zarar vermekten kaçınmak, kendimizle ve başkalarıyla yarışma duygularımızı terketmek yürüyüşlerde dikkat etmemiz gereken diğer önemli noktalardır.
 
Güzellikleri paylaşmak dileğimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
--
Müslüm Öndeş
ADK Dağcılık Kaptanı
Cep Tlf: 0 532 577 48 61
Mail : [email protected]

 

 




Tasarım: Studio Martin