foto4.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   

Ana Sayfa > Trekking ve Gezi > EtkinliklerAnkara Doğa Yürüyüşü - GEZGİNDER

Karakise Tepesi, Hamzalar Yaylası, Berçin Çatak - 15 Şubat 2009

_MG_1028.jpg

Yeni yürüyüş parkuru oluşturmanın keyfini sürüyoruz. Semeler köyünden başlayan ve henüz isimlendirmediğimiz yürüyüş parkuru bize zorlu bir hafta sonu yaşattı. Tırmandık, yan geçtik, boşluk duygusu yaşadık, çamura bulandık. Bitsin artık dediğimiz anlarda bile karşımıza çıkan engelleri büyük bir coşkuyla aştık. Ne arkada kalanı bekledik ne önde gidene kızdık. Birlikte başladı, birlikte bitirdik ve yeni bir rotayı hayata geçirdik.

Bu hafta sonu yeni bir keyif rotası sunuyoruz. Zor ya da kolay, güzel ya da çirkin yaşayıp göreceğiz. Bir harita bir pusula, biraz cesaret çokça da bilgi donanımınız olacak.

Bu etkinlik doğada yürüyüş sporu kış etkinliğidir ve kış donanımı gerektirir.  Yürüyüş parkuru, açık alanlar ve çam ormanı içinde ilerleyen patikaları içermektedir. Yürüyüş parkuru henüz keşif aşamasında olup bu nedenle zorluklarının tamamı bilinmemektedir. Bu etkinliğin temel amacı bireysel yetenekleri gelişmiş problem çözme becerisi kazanmış bir ekip oluşturmak ve yeni bir yürüyüş parkuru oluşturmaktır. Bu etkinlik doğada yürüyüş sporunda farkındalık yaratmak düşüncesiyle zati erbaş doğa okulu harita ve pusula kullanımı seminer programıyla desteklenmektedir.


Ömer ÇETİNKAYA
Gezginder Yön. Kur. Bşk

 

Rezervasyon ve iptaller 13 Şubat 2009 17.00 kadar yapılabilir. Bu tarih itibariyle gerekli katılım sağlanamazsa etkinlik iptal edilir. Bu tarihten sonra yapılacak başvuru iptalleri gezi maliyetini etkilediğinden yol ücreti katılımcılardan talep edilecektir. Lütfen gezi ücreti ve program akışı konusunda bilgileniniz.
 

ETKİNLİK TARİHİ: 15 Şubat 2009
EĞİTMEN-REHBER: Zati ERBAŞ

 
 

YER AYIRTMA:
Günübirlik yürüyüş etkinlik kaydınızı [email protected] adresine; size ulaşabileceğimiz telefonunuzu ve biniş durağınızı da ekleyerek  @ ileti ile yapabilirsiniz. Detay bilgi için Gezginder 417 39 02 veya 0 534 945 74 74 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Rezervasyonlar ve iptaller için lütfen teyit mesajını ve koltuk numaranızı istemeyi unutmayınız. İstanbul yolu üzerinden etkinliğimize katılacakların biniş ve iniş durakları için üst geçitlerin olduğu bölgeleri tercih etmelerini güvenlik nedeniyle özellikle rica ediyoruz.
 

ETKİNLİK İZLENCESİ
08.00 Gezgin der den hareket
09.45 Kızılcahamam da sabah molası.
10.30 Doğada yürüyüş sporu başlangıç saati
13.30 Öğlen molası
17.45 Etkinlik sonu
18.15 Kızılcahamam da çay molası
20.30 Ankara’ya varış.


Süreler tahmini olarak verilmiştir. Bu süreleri esas alarak sinema-tiyatro veya konser programı yapmayınız.

Gezginder bu etkinlik kapsamında gerekli gördüğü değişiklikleri yapma hakkını saklı tutar.

Doğa’da yürüyüş sporu potansiyel tehlikeler içerebilir. Her katılımcı bu koşulları kabul etmiş sayılır.

Gezginder oluşabilecek kazalardan sorumlu tutulamaz.

Yolculuk esnasında poğaça, çay ve kahve servisi yapılmaktadır. Ankara’ya dönüş yolculuğunda sohbetinize keyif katacak bir bardak özel içecek Doğa Gezginleri Derneğinin sizlere ikramıdır.


BİNİŞ DURAKLARI VE ZAMANI
Gezginder 08.00
Milli kütüphane 08.05
Armada 08.10
Batıkent 08.20
Eryaman 08.25

(Lütfen biniş saatinizden 6 dakika erken gelmeye özen gösteriniz)

www.gezginder.com
Tasarım: Studio Martin