foto12.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   

Ana Sayfa > Trekking ve Gezi > EtkinliklerGEZGİNDER - Kış Kampçılığı Eğitimi Çalıştayı , Pazar Yürüyüşü

Aktaş Vadisi - 27-28 Şubat- 01 Mart 2009

x_MG_0223.jpg
F:Deniz Tokay - [ Arşiv ] - Işık Dağı 2007

Hava buz gibi soğuk. Ormanın derinliklerinde karanlık bir gölge gibi dolaşan sis, gün ışığının tutsaklığından kurtulup geniş düzlüklere çıktı. Gece çöktü Sessizlik havada uçuşan buza dönmüş suyun sesiyle bozuldu. Garip bir korku kapladı her yanı. Kurtlar, ayılar, tilkiler yaban domuzları sardı dört bir yanı.

Siz böyle mi olacağını düşünüyorsunuz? Yanıldınız! Issızlığın ortası değil belki ama kimseciklerin olmadığı yaylanın yakınlarında önce çadırlar kurulur sonra keyif zamanı. Mis gibi bulgur pilavı, çorba, tatlı, çay ve kahve. Çadır nasıl kurulur? Ocak nasıl yakılır? Yemek nasıl yapılır? vs. vs. vs. Bütün bu soruların yanıtları bu etkinlikte.

 

27-28 Şubat-1 Mart Tarihlerinde Aktaş vadisinde Temel kış kapçılığı semineri programıyla sizleri doğanın bir başka yüzüyle tanıştırmak istiyoruz.

 


27 Şubat Cuma - GEZGİNDER :
19:00-21:00 saatleri arası teorik eğitim. Çadır, giyim, ocak, uyku tulumu, beslenme;  süremiz yettiğince anlatılacakların bir kısmı.


28 Şubat Çumartesi 08:30
Gezginder den hareket. Aktaş vadisinde çadırlı kamp ve eğitim. Çadır, çadır düzeni , güvenlik, kar duvarı, geceleme kuralları acil durum malzemeleri.


1 Mart Pazar 10:30
Yürüyüş gurubuyla buluşma ve tüm kamp yüküyle yapılacak bir kış etkinliği.Bu etkinlik için kış koşullarına uygun bir uyku tulumu zorunluluktur.
Eğitmen : Zati Erbaş

Ömer ÇETİNKAYA
Gezginder Yön. Kur. Bşk

 

AKTAŞ GEÇİŞİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ


Bu etkinlik kış yürüyüşü etkinliğidir ve kış donanımı gerektirir. 14 km lik yürüyüş parkuru çam-köknar ormanı, geniş düzlükler, yaylalar, karla kaplı orman içi yolları içermektedir. Bu etkinliğin temel amacı bireysel yetenekleri gelişmiş, problem çözme becerisi kazanmış yürüyüş sporcuları oluşturmaktır. Her Gezgin-der etkinliği doğada yürüme becerinizi ve çevresel farkında lığınızı geliştirebileceğiniz bir çalıştaydır.

Rezervasyon ve iptaller 26 Şubat 2009 17.00 kadar yapılabilir. Bu tarih itibariyle gerekli katılım sağlanamazsa kamplı etkinlik etkinlik iptal edilir. Günübirlik yürüyüşler için son başvuru tarihi 28 Şubat 2009 17.00 a kadardır. Bu tarihten sonra yapılacak başvuru iptalleri gezi maliyetini etkilediğinden yol ücreti katılımcılardan talep edilecektir. Lütfen gezi ücreti ve program akışı konusunda bilgileniniz.YER AYIRTMA:

Günübirlik yürüyüş ve çadırlı kamp etkinlik kaydınızı [email protected] adresine; size ulaşabileceğimiz telefonunuzu ve biniş durağınızı da ekleyerek @ ileti ile yapabilirsiniz. Detay bilgi için Gezginder 0 534 945 74 74 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Rezervasyonlar ve iptaller için lütfen teyit mesajını ve koltuk numaranızı istemeyi unutmayınız. İstanbul yolu üzerinden etkinliğimize katılacakların biniş ve iniş durakları için üst geçitlerin olduğu bölgeleri tercih etmelerini güvenlik nedeniyle özellikle rica ediyoruz.ETKİNLİK İZLENCESİ

08.00 Gezgin der den hareket. Etkinlik başlangıç noktasının Ankara’ya uzaklığı nedeniyle mola verilmeyecektir. Kış yürüyüşleri başlangıç semineri verilecektir. Yolculuk esnasında poğaça, çay ve kahve servisi yapılmaktadır. Ankara’ya dönüş yolculuğunda sohbetinize keyif katacak bir bardak özel içecek Doğa Gezginleri Derneğinin sizlere ikramıdır.

10.30 Doğada yürüyüş sporu başlangıç saati
11.30 Kamp ekibiyle buluşma
13.30 Öğlen molası
17.45 Etkinlik sonu
18.15 Kızılcahamam da çay molası
20.30 Ankara’ya varış.
Süreler tahmini olarak verilmiştir. Bu süreleri esas alarak sinema-tiyatro veya konser programı yapmayınız.BİNİŞ DURAKLARI VE ZAMANI

Gezginder 08.00
Milli kütüphane 08.07
Armada 08.11
Batıkent 08.28
Eryaman 08.31
Lütfen biniş saatinizden 6 dakika erken gelmeye özen gösteriniz)
Tasarım: Studio Martin