foto2.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   

Ana Sayfa > Trekking ve Gezi > YazılarKocaeli Trekking Cenneti

Güzellikleri yıllarca sanayinin gölgesinde kalan Kocaeli, nihayet bu kılıfından sıyrılmaya başladı. Kocaeli’nin trekking ve doğa sporlarının başkenti olmasını hedefleyen Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda sessiz sedasız çalışmalar gerçekleştirdi. Kocaeli’nin dağları, vadileri, kıyıları, kanyonları gezildi. Trekking parkuru olacak yerler tespit edildi. Bu parkurlar fotoğraflandı ve ölçüldü.  Ve ilk etapta, toplamda 413 kilometrelik 46 trekking parkuru oluşturuldu.


 

KOCAELİ DOĞA YÜRÜŞ PARKURLARI KİTABI

 

Online Kitap için Tıklayın

Bütün bu çalışmalar “Kocaeli Doğa Yürüyüş Parkurları” isimli 288 sayfalık bir kitapta toplandı. Kitapta trekking yapılacak yerler hakkında tek tek bilgi verildi. Kocaeli’de trekking yapılacak bölgeler şöyle:

Büyükdere Vadisi, Ambargölü Deresi, Taşköprü Kanyonu, Balıklayalar, Başdeğirmen, Başkiraz, Akçat, Dağtarla, Fulacık, Gürgenlik, Kadriye, Kartepe Altıoluk Yaylası, Bağırganlı, Seyrek, Babadağ, Çenedağı, Çamlıbel, Kirazoğlu Barajı, Çınarlıdere, Taşoluk Vadisi, Karabayır, Paşasuyu, Davalıkıran, Yankilise, Değirmendere Nüzhetiye Şelalesi, Simonun Sırtı,  Soğuksu, Sıcakdere, Maşukiye (Aytepe, Bıçkıdere, Kayaüstü Yaylası, Değirmendüzü, Hamzadağı, Sultaniye, Camidüzü, Kızkalesi, Serindere, İnönü Yaylası, Soğukpınar, Kungul Dağı, Kazandere, Menekşe Yaylası, Soğukdere, Kuzuyayla, Altıoluk)
Tasarım: Studio Martin