foto13.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player   

Ana Sayfa > Doğa > İklim DeğişikliğiKopenhag İklim Postası

cop15.iklimicingenclik.com

kopanhag.jpg

Kopenhag’daki temsilcilerimizden gelen haber ve yorumların yer aldığı “Kopenhag Postası” tüm sayılarına buradan ulaşabilirsiniz. Politik doğrucu değil, gerçek haberler için buyrun

Nereden çıktı bu 350?

Dünyayı, kendimizi, tüm canlı hayatını kurtarmak için zamanımız daraldı!

kopenhag_postasi-0.pdf

Bilim, açıkça iklimlerin değiştiğini ve bu değişimin de insan faaliyetlerinden kaynaklandığını söylüyor. Basmakalıp üretim ve tüketim kalıplarıyla, fosil yakıtlara dayanan kirli enerjilerle, yalancı çözümler ile bu iklimi biz, insanlar çekilmez hale getirdik. Fakat hala bir şansımız var ve bu şansı kötüye kullanma hakkımız yok. Bizler bu çözümün yaratılması, hükümetimizin sorumluluk almasını sağlamak amacıyla toplumsal hareketlilik oluşturulması için bir araya gelmiş insanlarız.
Tür:pdf, Boyut:452.2 KB,1437 kez indirildi.

“Günün Fosili” Ödülleri...

kopenhag_postasi-1.pdf

Climate Action Network tarafından her gün verilen “Günün Fosili” Ödüllerinin ilki, pazartesi günü sahiplerini buldu. Birinciliği, somut bir azaltım hedefi ortaya koymadan Kopenhag’a gelen Sanayileşmiş Ülkeler aldı. İsveç, Finlandiya ve Avusturya, AB’nin Orman Yönetimi konusundaki çarpık önergesine arka çıktığı için ikincilik ödülüne layık görüldü. Üçüncülük ise, Çevre Bakanı “Kopenhag’daki heyecanın etkisi altına girmeyeceğiz” diye açıklamada bulunan Kanada’ya gitti. Darısı Türkiye’nin başına... (?!)
Tür:pdf, Boyut:538.9 KB,1371 kez indirildi.

Dikkat Gelişmiş Ülke çıkabilir!

kopenhag_postasi-2.pdf

İklim değişikliği müzakerelerini takip etmek anlayabildiğim ve konuşabildiğim dillerden başka bir dil daha gerektiriyor. Tıp dünyası insanlarının aralarında Latince konuştuğu gibi, iklim müzakereleri kısaltmalarını da bilmek gerekiyor. Kyoto Protokolü Çerçevesinde Ek-1 Taraf Ülkelerinin Gelecek Taahhütleri ile İlgili Çalışma Grubu, nam-ı diğer AWG-KP, bugün de toplantılarını bitirdiler.
Tür:pdf, Boyut:586.2 KB,1219 kez indirildi.

Kırarsanız Ödersiniz

kopenhag_postasi-3.pdf

"Aynı zamanda doğrudur ki insanların hayatta kalmak için yeterli yiyeceğe, temiz suya ve ilaca erişimi olmadığında güvenlik yoktur... Bu yüzden çiftçilere kendi insanlarını doyurmaları –çocuklarını okula yollamaları veya hastalarına bakmaları– için yardım etmek bir hayırseverlik faaliyeti değildir. Bu dünyanın iklim değişikliğine karşı neden bir araya gelmesi gerektiğinin göstergesidir. Eğer hiç birşey yapmazsak, daha fazla kuraklık, açlık ve on yıllar boyunca sürecek pek çok çatışmayı körükleyecek olan iklim değişikliği konusunda pek az bilimsel anlaşmazlık var. İşte bu yüzden, bu konuda hızlı ve güçlü bir hareket isteyenler sadece bilim adamları ve aktivistler değil –ülkemdeki askeri liderler ve ortak güvenliğimizin askıda olduğunu gören herkes bu konuda hemfikir."
Tür:pdf, Boyut:57 KB,1567 kez indirildi.

Eylem Özel Sayısı

kopenhag_postasi-4-eylemozel.pdf

“Dünyayı kurtarmak için on gün” olarak lanse edilen COP15’de yarıyoldayız. Bu ilk hafta ayak sürümeler, kulak tıkamalar ve burun kıvırmalarla geçtiğine göre, ikinci yarının beklenmedik bir hızda gelişeceğini, ve sürprizlere gebe olduğunu öngörmek zor değil.
Tür:pdf, Boyut:486.5 KB,1383 kez indirildi.

FOTOĞRAFLAR

Kopanhagdaki iklim zirvesine ait fotoğraflar için tıklayın ...

DETAYLAR İÇİN

www.iklimicingenclik.com

cop15.iklimicingenclik.com
Tasarım: Studio Martin