foto2.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

E-Posta:


   


Ana Sayfa > Fotoğraf > GalerilerBaşka Bir Gezegen; Tuz Gölü

Fotoğraflar: Deniz Tokay, Nuran Kansu

IMG_2290-snt.jpg

Hafta sonu Tarık Yurtgezer'le, gün batımıyla meşhur Tuz Gölü'ndeydik. Tuz Gölü sabahın erken saatlerinde Ankara'dan başlayan yolculuğumuzun son durağıydı. Gün batımı da son konusu. Sırasıyla Çöl Gölü, Uyuz Gölü ve Kulu Gölü'nü ziyaret edip akşama doğru da Tuz Gölü'ne geçtik. Tarık Hoca'nın Ankara'nın göller bölgesi çağrısıyla katıldığımız gezisi genelde pek bilinmeyen ve yanından geçip gidilen  doğa ve fotoğraf içeriği ile son derece doyurucu mekanları görmemizi sağladı.

Bunlardan özellikle Uyuz Gölü ve Tuz Gölü favori mekanlarımdan oldular. Tuz Gölü, bilinen meşhur gün batımlarının yanı sıra siyah beyaz, soyutlama, detay ve makro çalışmalar için harika bir mekan. Özellikle dingin doğa manzaraları ile başka bir gezegen tadında. Uyuz Gölü de fotoğrafik açıları ile son derece keyif aldığım bir mekan oldu .  Kulu Gölü'nde ise bir gölgede yatıp yayıldığım ve sonrasında çiftçi koruma görevlilerinin harika çayını içtiğim için fotografik açıdan bir şey diyemeyeceğim.

Deniz Tokay - Haziran 2012

 

IMG_2204-snt.jpg
IMG_2281-snt.jpg
IMG_2323-snt.jpg
IMG_2284-snt.jpg

IMG_9816_yolla_son_k.jpg
IMG_9888_k.jpg
IMG_9955_yolla_oynandi_k.jpg
IMG_9964_yolla_son_k.jpg
Tasarım: Studio Martin