foto3.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   

Ana Sayfa > Fotoğraf > Fotoğraf Etkinlikleri"Tükenen Değerlerimiz", Mustafa DEMİRBAŞ Fotoğraf Sergisi

Kastamonu’da Cumhuriyetin ilk yıllarında 80’e varan gerek el sanatları, gerekse meslekler zaman içerisinde üretimdeki teknolojik gelişmeler ve ekonomik sebeplerden dolayı azalmış, bazı orijinal sanat dalları ve yerel meslekler merkezde, ilçelerde ve köylerde yaşamını zorda olsa sürdürebilir duruma düşmüştür.

mustafa_demirbas_005.jpg

Bu noktadan yola çıkarak, Fotoğraf projeme konu olan ‘’Tükenen Değerlerimiz’’ başlığı altında ve çoğu Kastamonu yöresine ait özellikler taşıyan “Kastamonu ve Yöresi El Sanatları ve Meslekleri“  ile ilgili konular üzerinde yaptığım 6 yıla yayılan gözlem ve araştırmalarım ile fotoğraflama çalışmalarımı bitirmiş ve fotoğraf sergisi olarak sunuma hazır hale getirmiş bulunmaktayım.

 

Sergi sonrası hedefim ise toplanan bu bilgilerin ve fotoğrafların yakın bir zamanda belgesel nitelikte bir kitaba dönüşmesidir.

 

Uzun soluklu ve titiz bir çalışmanın ardından oluşturduğum projemi ve konu ile ilintili 80 adet fotoğrafımdan oluşacak sergime tüm sanatseverler ve dostlarım davetlidir.

 

Mustafa Demirbaş

www.mustafademirbas.com

[email protected]

mustafa_demirbas_003.jpg
mustafa_demirbas_002.jpg
mustafa_demirbas_004.jpg
mustafa_demirbas_007.jpg
Tasarım: Studio Martin