foto10.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   

Ana Sayfa > Fotoğraf > Fotoğraf HikayeleriZaman Bahar, Mekan Kış

Fotoğraf Hikayeleri: Deniz Tokay

IMG_5191-snt.jpg

Geçtiğimiz bahar karlı bir tırmanış yapmış, çadıra dönünce, ıslak çorapları kurusun diye iç dış tente arasına asmış, sıcak vaadeden tulumlara girip güzel bir yemek sonrasında da dört saat nefis uyku çekmiştik. Dinlenip, uykuyu alıp gözüm açılınca, çadırın tavanında bir açıp bir kapayan güneşin ışıklarını izlerken birden odun kokusu geldi burnuma; yanmış odun kokusu. Kafayı uzatıp baktım; dağ evinin bacası tütüyor,  "Allah dedim, şömineyi yakmışlar !" Termosları kapıp gittik hemen, ne görelim bizim dağcılar şömineyi harlamış, etrafına uzanıp ayakları da ateşe uzatmış tavana bakıp, çekirdek çitliyorlar. Ocakta da demleme çayın, dumanı tütüyor. İçimdeki artiz "ulen böyle dağcılık mı olur diye söylense de" Daha ne olsun, ikram yağıyor tepemize,cam bardakta çay ve yüzümüzün sıcaktan gerilip gevşeyip mayışması,sohbet sohbet sohbet. Laflar da kar, dağ ve gökyüzü üzerine :) Şimdi ne zaman kar görsem böyle bir sahne, yüreğimin perdesine düşüp durur, evin dört duvarında içime bakıp keyifle izlerim.

;)

Mayıs 2011 - Erciyes - Kuzey - Sütdonduran

IMG_5261-snt.jpg

İlgili İçerik

Erciyes (3917 m), Kuzey Kar Buz Kulvarı ve Güney Batı Yüzü Tırmanışı

Deniz Tokay, M. Şamil Demirel - 18-21 Mayıs 2011

18-21 Mayıs 2011 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz Erciyes tırmanışına ait rapordur. Fotoğraf ve Gps kayıtları da bulunmaktadır.  
devamı»
Tasarım: Studio Martin