gudul1.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

E-Posta:
Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği

   

Ana Sayfa > Fotoğraf > Projeler > Güdül ve Çevresi > HaberlerGüdül'e İlk Ziyaret 21 Aralık'ta gerçekleşti.

yavuz_ildiz.jpg

21 Aralık 2008 tarihinde  Arzu Özgen, Atilla Ünlüevcek, Deniz Tokay, Hande Akçakoca, Hasan İslam, Mebrur Hatunoğlu, Nuran Kansu, Nursel Akça, Püren Türker, Serpil Kozludere Yavuz Ildız ile yapılan ilk gezi biraz keşif amaçlı biraz tanışma amaçlı oldu. Güdül yolu boyunca uzanan Kirmir çayının farklı yerlerde fotoğraflanması yapılıp ilk durağımız olan Yeşilöz'de mola verildi.

Yeşilöz'de yaşayan Mustafa NAZLI rehberliğinde kısa bir kasaba turu atılıp fotoğraflar çekildi.  Daha sonra Yelli köyü altında bulunan ve Kardelen,Çiğdem ve Dağ Menekşelerinin mevsiminde çokça bulunduğu bölgeye gidildi. Bilgilendirmeler yine Mustafa NAZLI tarafından yapıldı. Aynı bölgenin alt kısmında bulunan Peribacaları vakit darlığından ve senenin en kısa günü olmasından (hava kararmaya başlamıştı) dolayı tesbit edildi ama fotoğraflanamadı.

Daha sonra Güdül İlçesine geçildi. İlçe merkezinde proje hazırlama aşamasında edindiğimiz bilgiler doğrultusunda ilçenin tarihi konakları ve sokakları gezildi. İlçe meydanında verilen çay molasında Belediye Başkanı Sayın Hüseyin ERDOĞAN ile tanışıldı.AFSAD Doğa Grubu olarak proje çalışmasından bahsettik. Konu son derece ilgi ile karşılandı. Sayın Belediye Başkanı elinden gelen her türlü desteği vereceğini belirtti Rehber eşliğinde tekrar bir tur atılıp ilçede fotoğraflar çekildi.

 

Mebrur Hatunoğlu
Share