foto9.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   

Ana Sayfa > Fotoğraf > Fotoğraf HikayeleriDamladan Yükler

Bir Fotoğrafın Hikayesi: Deniz Tokay

_MG_5375.jpg

Sabahın ilk saatleri her zaman hediyelerle doludur. Fotoğraf için çokça tavsiye edilen sabahın ilk ışıklarında kalktım ve sırtında damladan yükleriyle bu böceği çektim.  Başka zamanlarda yanına yaklaşılması mümkün olmayan  böcekler serin sabah saatlerinde çekim için çok daha elverişli oluyorlar, çünkü gecenin soğuğu ile bekleme konumundalar.

 

Karadeniz Ereğli, Alaplı , Çatak Köyü'ndeyim. Her yer yemyeşil. İnanılmaz renkleri ve damladan yükleriyle duruşu büyüleyiciydi. Aynı gün bunun gibi başka hediyelerde aldım; sabah kahvaltısını yapan bir örümcek ve yine donmuş kımıldayamayan bir kız sineği. Sabahın harika saatlerinde, harikalar diyarına bakışlar sağlayan Sigma 70 mm makro objektif ve Eos 350 D ile çekildi.

 

Güzel saatler, güzel ışık, ama oldukça zayıf bir yerdeyim,  örtücü hızı 1/60,  ISO 400 , diyafram f:2,8 . Alan derinliği; makro ve f:2,8 dolayısıyla oldukça sığ, aslında kısık bir diyaframla böceğin sırtına üst tarafına doğru daha geniş bir net alan derinliği iyi olabilirdi. Belki, bir dahaki sefere  :)

 

Bu fotoğrafım Nuran'la 19 Aralık 2008'de Ankara Basın Yayın Enformasyon'da açtığımız "Doğadayız" fotoğraf sergimizde yer aldı.
Tasarım: Studio Martin