foto15.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   

Ana Sayfa > Fotoğraf > Fotoğraf Etkinlikleri“DÜŞSEL: MAVİ” Soyut Fotoğraf Sergisi, Ayşe Saray

28 Mayıs - 5 Haziran 2009 - Çağdaş Sanatlar Merkezi - Ankara

afisAS.jpg

Ayşe Saray

1964 yılında Ankara’da doğdu. Görüntü ve görsel sanatlarla çocukluğunda Eşref Üren ve Osman Zeki Oral’ın, Ankara Devlet Güzel Sanatlar Galerisindeki “Cıvıltı Atölyesi” ile başlayan, çeşitli grup, atölye ve değerli hocalarla, desen ve suluboya ağırlıklı olarak süren ilişkisi; 80’lerin sonundan itibaren, AFSAD ve FSK’da, değerli sanatçılarla gerçekleştirdiği fotoğraf çalışmaları ve radyoloji uzmanlığıyla pekişti. Tamamlayıcı bir bileşen olarak heykel çalıştı. Yurt içinde ve yurt dışında resim, baskı, fotoğraf ve heykel çalışmalarıyla çeşitli karma sergi, sanat fuarı ve saydam gösterilerine katıldı. AFSAD ve AKRD üyesidir.

 

Kişisel sergileri:

Soyut fotoğraf: “Düşsel Gerçekler” Ankara, İstanbul, Adana, Antalya, Ayvalık, Gökova, Kosova.
“G’iz” Ankara.
Yağlıboya resim-grafik: “Palabıyık Minnoşlar” Ankara.

 

“DÜŞSEL: MAVİ”

“Düşsel: Mavi”, 2005 şubatında Ankara’dan başlayarak paylaşıma sunulan “Düşsel Gerçekler”in, mavinin sonsuz derinliklerinde devam eden yolculuğundan kesitler içermektedir.

 

“DÜŞSEL GERÇEKLER”

“Düşsel Gerçekler”, hüküm süren  karmaşa ve teknolojinin etkisiyle daha da hızlanan yaşam akışını bir an için de olsa durdurup, gittikçe daha uzaklarda ve büyük ölçeklerde aradığımız düşlerimizi çağrıştıran renk ve ışık oyunlarını, emektar ve mekanik bir Nikon FG 20 yardımıyla, gözümüzün önünde, elimizin altında, hatta kendi derinliklerimizde keşfetmenin ve arınmanın hazzını yansıtmaktadır.


Soyutlamanın ötesine geçen soyut kompozisyonlardan oluşan, klasik fotoğraf bakışının ötesinde resimle fotoğrafı birleştiren, uzak ve soğuk "soyut" kavramını yakın ve sıcak bir konuma taşıyan sergi, ışık kırınım ve yansıtma gücü yüksek malzemelerden kurgulanmış olan düşsel; ancak gerçek görüntülerden oluşmaktadır.
Tasarım: Studio Martin