foto14.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   

Ana Sayfa > Fotoğraf > Fotoğraf HikayeleriUçtu, Uçtu ...

Bir Fotoğrafın Hikayesi: Şerife Yavuz

parasut_serife.jpg

“Bu sabah 8:30 da buluştuk, Hacettepe Üniversitesi spor salonu önünde.Salon tadilatta , kulübe ait oda da kapalı o yüzden.

Bizler dışarda biraz üşüyerek , birazda uçacak olmanın verdiği heyecanla bekledik servisi.

Servis bizi konya yolu üzerinden, Gölbaşı’nın içinden, Eymir Gölü kıyısından uçuşa uygun tepelerin bulunduğu Karagedik Mevkiine getirdi. Hacettepe havacılık olarak 27 kişiyiz ama diğer üniversite kulüplerinin üyeleri ile oldukça kalabalığız yamaçta.

Kulübe yeni katılan arkadaşların , yer çalışması yapmaları gerekiyor ama hemen uçmak isteyen arkadadaşlar da var aramızda.

Rüzgar oldukça sert. Eğitmenler öğrencilerin uçmasını uygun bulmuyorlar ve bu gruba bende dahilim.Daha öncede yamaca gelip hava şartlarından dolayı uçuş yapılamadığı zamanlar  çok olduğu için , kimse durumu yadırgamıyor.

Fotoğraf makinemin yanımda olması beni mutlu ediyor. Madem uçamıyorum ozaman fotoğraf çekerim deyip yamaca tırmanıyorum.

Yamaç ;GEKA tepesinin kuzey yamacı; yaklaşık 80 mt. yüksekliğinde. Meteoroloji istasyonu kurulmuş yakın zamanda.

Bizler için oldukça tehlikeli elektrik direkleriyle çevrelenmiş. Ama herşeye rağmen , bizlere ve havaya inat  eğitmenler havada renkli kanatlarla süzülüyorlar.

Fotoğraf bu esnada çekilmiş fotoğraflardan sadece biri. Nikon D90 ve18-55 mm. objektifle çekildi, kadrajında oynama yapılmadı sadece kontrast ayarlaması yapıldı.

O gün rüzgar şiddetini hiç azaltmadı. Bizler uçmak için gittiğimiz tepeden çok üşümüş, ama yaktığımız mangalla karnımızı doyurmuş, bol sohbet edip  , özlem gidermiş olarak geri döndük.”

 

Şerife Yavuz - serifeyavuz+hotmail.com
Tasarım: Studio Martin