foto10.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   

Ana Sayfa > Trekking ve Gezi > EtkinliklerKuzey Yeşili Göller Rotası Doğa Yürüyüşü ve Fotoğraf Çekim Gezisi

GEZGİNDER - 13 Haziran 2010 Pazar

IMG_3055_snt.jpg

İster doğa yürüyüşüne katıl, istersen göl kenarında keyif yapıp fotoğraf çek.

 

Kuzey Yeşili Göller Rotası yeni rotalarımızdan birisidir. Mart Ayı'nda gerçekleştirdiğimiz bir keşif yürüyüşü ile burayı rotalarımız arasına dahil etmiştik.  İlk yürüyüşümüzde henüz açmamış yaprakları ile kuşburnu ve meşe ağaçları dağın güney yamacında bize yeşilden uzak dakikalar yaşatmıştı.Ta ki biraz yükselip yaylaya ulaşana kadar.  Yayladaki gölde mola vermiş ve yürüyüşe yemyeşil çam ormanı içinden devam etmiştik, yürüyüşümüz sırasında bir çok göl ve gölet görmüş, keşif sonunda izlenimlerimiz dolayısıyla rotaya Kuzey Yeşili Göller Rotası adını vermiştik. Bu hafta sonu aynı rotayı tersten yürüyoruz. Aynı gün isterseniz yürüyüş ekibinde yer alabilir bir çok göl ve orman görebilirsiniz ya da başlangıç noktası olan gölde kalıp göl keyfi yapar ve fotoğraf çekersiniz. Aşağıda yürüyüşün seyri ile ilgili bilgiler yer alıyor.

 

Rezervasyon ve iptaller 12 Haziran Cumartesi'ye kadar yapılabilir.
  • Gerekli katılım sağlanamadığında etkinliğimiz iptal edilir.
  • Bu tarihten sonra yapılacak başvuru iptalleri gezi maliyetini etkilediğinden dolayı yol ücreti katılımcılardan talep edilecektir.
  • Lütfen gezi ücreti konusunda bilgileniniz.

 

Doğa yürüyüşleri hayati riskler içeren doğa sporları etkinlikleri arasında yer alır. Lütfen sağlık problemlerinizle ve yürüyüş deneyiminizle ilgili yetkili arkadaşlarımızı bilgilendiriniz.

Daha sağlıklı ve konforlu bir yürüyüş deneyimi için özellikle ilk kez katılacakların yeni katılımcılarımız için önerileri ve eğitim bölümümüzdeki bilgileri dikkatlice okumalarını öneririz.

 

Etkinlik tarihi: 13 Haziran 2010 Pazar
 

 
Yer Ayırtma:

Etkinlik kaydını  0532 505 00 50  'den  ya da [email protected] dan Deniz Tokay'a  yaptırabilirsiniz.

 

Yürüyüş Programı

Yürüyüşümüz Kurumcu Göl'ünden başlayacak. Göl 1150 metre yükseklikte. Hazırlıklar sonrasında yaklaşık 1 km'lik bir yürüyüşle sazlarıyla çok  şirin bir gölete ulaşacağız. Buradan sonra yükselmeye başlayacağız.  1300 metre yükseklikte ağaçların arasında yemyeşil bir göl var. 1 km lik tırmanışla bu göle ulaşacağız.  Kısa bir fotoğraf molasından sonra orman yolu ve orman içinden yürüyeceğiz ve çok güzel panorama görüntülerle başbaşa kalacaksınız. Çamlıdere barajını uzaktan seyredebileceksiniz. 2 km'lik bir yürüyüşle bir vadi girişine ulaşacağız (1400 metre).  Vadi ıslak olabilir ve patikanın durumuna göre dereye girmeden karşıya geçişler gerektirebilir. Bu tırmanış sadece 0,5 km sürecek, o kadar keyifli ki daha uzun sürmesini isteyeceksiniz. Vadi çıkışı sonrası 1600 metre'de ormanın içinde harika bir gölün kıyısına geleceğiz.  Gölün kıyısında öğle yemeği molası veriyoruz. Mola sonrası 2,5 km'lik orman içi yürüyüşümüz var. Çam ormanı içinden zirvedeki erenler mezarına ulaşıyoruz. (1700 metre). Yürüyüşümüz bundan sonra inişle geçecek, 4 km'lik yolumuz daha var. Aracımız bizi bir köyden alacak. İniş sırasında yaylada bir göl daha göreceğiz.  Yürüyüşümüz toplam 11 km sürecek.

 

Fotoğraf Programı

Araç Kurumcu Gölü'nde fotoğraf ekibini bekleyecek.

10:00 - 12:00 Kurumcu Gölü'nde çekim
12:00 - 13:00 Sazlı Göl'de Çekim (1 km yürümeniz gerekecek)
13:00 - 14:00 Öğle Yemeği Molası
14:00 - Kurumcu Gölü'nden hareket
Fotoğraf Ekibi araç ile Aşağı Höyük ,Yukarı Höyük ve Kinik Köylerini takip ederek Sorgun Yaylasına ulaşılacak.
15:00 - 16:00 Sorgun Yaylası'nda Çekim
16:00 Yayla'dan Hareket
17:00 Yeşil Öz'de Çay Molası
18:00 Yürüyüş Ekibi'yle Buluşma.

 

 

Genel Zamanlama:

07:30 Gezginder’den hareket
09:00
Kızılcahamam da çay molası
10:30
Yürüyüş etkinliği başlangıç saati
13:30
Öğle yemeği molası
18:00
Etkinlik sonu
20:30
Ankara’ya varış. Süreler tahmini olarak verilmiştir.

 

 

Gezginder bu etkinlikle ilgili gerekli gördüğü her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar.

Biniş duraklarımız ve saatleri: (Lütfen biniş saatinizden 5 dakika erken geliniz)


Gezginder          07:30
Milli kütüphane 07:35
Armada              07:40
Batıkent             07:50
Eryaman            08.05

 

Sıcak bir sabah poğaçası, bir bardak sıcak içecek, Ankara’ya dönüş yolculuğunda sohbetinize keyif katacak bir bardak özel içecek Doğa Gezginleri Derneğinin sizlere ikramıdır.

 

www.gezginder.com

Bu Rotanın Anısı ve Fotoğrafları Var

Kuzey Yeşili Göller Rotası, Akçakese - Kurumcu

13 Km - Deniz Tokay - ANKARA - Mart-Nisan 2010

Mart Ayı için Gezginder'de bir keşif yürüyüşü planlamıştık. Teknik ekip olarak harita çalışmalarını tamamladıktan sonra Mart sonunda çok güzel bir dönemde yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Böylelikle yeni bir yürüyüş rotası açılmış oldu,…
devamı»
Tasarım: Studio Martin