foto6.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   

Ana Sayfa > Fotoğraf > Fotoğraf HikayeleriMayon Yol istiyor

Fotoğraf Hikayeleri: Deniz Tokay

IMG_5992-sb-snt.jpg

İki teker Mayon, bir gün Belediye'den kendisi ve arkadaşları için yol istemeye gider. Çın çınlanıp durur o harika ziliyle, sesiyle ama dört tekerlerin zorultu ve zırıltısından kimse duyar mı bilemez.

 

Yukarıdaki fotoğraf Canon Eos 350 D ve 18-55 Kit lens ile çekildi. Klasörümde en beğendiklerim arasında yer alıyor. Diğerleri arasından seçilebilmesinin temel sebebi hedeflediğim farklı bakış açısına yakın olmasıydı. Orada bulunan herkesin boy hizasından standart bakışı dışında ya da sonraki izleyicilerin dünyayı büyük çoğunlukla izledikleri açıdan değilde çok kullanılmayan (belki kedi köpek ve çocuklar dışında) bir açıdan bakmalıydım. Bu sebeple alt açı kullandım, çekim sırasında vizörden görüntüyü izlemedim, makinemin konumuna göre tahmini bir kaç kare aldım. Aslında elimdeki objektif dolayısıyla çok da istediğim bir fotoğraf olamadı. 18 yerine bu makinede 10 mm gibi daha geniş bir açıyla çok daha etkili bir görsel oluşturabilirdim sanıyorum, tahminen daha geniş açı durumunda ön plandaki bisikletleri alttan kesmeyecek hatta yaklaşıp onların fotograftaki etkilerini de güçlendirebilecektim.  Ayrıca arka plandaki binanın ufka uzanan görüntüsü fotoğrafta daha çok yer alacaktı.

 

5 Haziran 2010 - Deniz Tokay - Ankara Büyükşehir Belediyesi

IMG_5983-snt.jpgTasarım: Studio Martin