foto14.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   

Ana Sayfa > Fotoğraf > Fotoğraf EtkinlikleriBeyhan Özdemir "Semazenler" Fotoğraf Sergisi

beyhan_ozdemir.jpg

Semazenler Fotoğraf Sergisi

İFOD Sergi Salonu

3-30 Nisan 2008


Yrd.Doç.Dr.A.Beyhan Özdemir
DEÜ GSF Fotoğraf Böl.Bşk.

 

1965 yılında Gaziantep'te doğdu. 1982-1986 yılları arasında Ankara Üniversitesi DTCF Macar Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde okudu. 1986'da girdiği Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-TV Fotoğraf Bölümü'nden 1990 yılında mezun oldu. 1992'de DEÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde "Çağdaş Macar Sineması ve Istvan Szabo" başlıklı master teziyle Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 1992 yılında TRT İzmir TV'sinde yardımcı yönetmen olarak çalıştı. 1993 - 1996 yılları arasında Adnan Menderes Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü'ne Okutman olarak görev yaptı.

 

DEÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü'ndeki Doktora çalışmasını 1996 yılında tamamladı. Fotoğrafın ortaya çıkışı, bir sanat olarak değerlendirilmesi ve günümüzde fotoğrafa müdahalenin teknik, ideolojik ve estetik boyutlarının incelendiği "Fotoğrafik Dilyetisinin Evrimi Bağlamında Müdahale Sorunsalı" adlı doktora teziyle "Bilim Doktoru" ünvanı aldı.

 

1996 yılında DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü'ne öğretim görevlisi olarak atandı. 1996-1998 yılları arasında Muğla Üniversitesi Milas M.Y.O'nda "Belgesel Fotoğrafçılık" dersi verdi.

 

Bugüne kadar yurtiçinde ve yurtdışında 25 kişisel sergi açtı. Çeşitli dergilerde yazıları yayınlandı, ulusal ve uluslararası toplantılarda konferanslar verdi. 20'den fazla karma sergiye katıldı, dia gösterileri yaptı. 1 tanesi uluslararası olmak üzere toplam 20 ödül aldı. Çeşitli fotoğraf yarışmalarında jüri üyelikleri yaptı. Gaziantep Fotoğraf Amatörleri Derneği (GAFSAD) üyesi, İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) Yönetim Kurulu Başkanıdır. Halen DEÜ GSF Fotoğraf Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır.

 
Tasarım: Studio Martin