foto9.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   

Ana Sayfa > Fotoğraf > Bir FotoğrafçıMehmet ÖZŞİMŞEK

Bir Fotoğrafçı

Mehmet_ozsimsek.jpg

Fotografçı / Eğitmen

1961 yılında Pütürge’de (Malatya) doğdu,ilkokulu Pütürge’de Orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı.1983 yılında Edirne Eğitim Enstitüsü’nü bitirdi ve 2003 yılına kadar Edirne’de çeşitli çalışmalarda bulundu.Fotograf ve Eğitim çalışmalarına 5 yıldır İstanbul’da; Fototrek Fotograf Merkezi’nde temel fotograf çalışmalarını sürdürüyor.


Yerel ve ulusal basında (Cumhuriyet, Hürriyet, Olay) foto muhabirliği yaptı. Edirne Valiliği’nde Basın Danışmanlığı yaptı. Edirne albümü ve kitaplarına fotograflarıyla katıldı. Aynı başlıklı fotograf sergilerine katıldı. Doğa’nın Ezgisi, Ermeydanı Kırkpınar, Tanrı Yaratan Dağ : Nemrut, Temmuz’da Kar : Akdağ, Su’da Yansımalar, Pencereler, Çingeneler, Martıların İstanbul’u, Çingene Vapuru,Yılbaşı’nda Pera isimli çalışmaları çeşitli illerde dia gösterisi olarak sunuldu. Ulusal ve uluslararası değişik yarışmalardan ödüller kazandı.


Sessiz Yüzler isimli işitme engelli çocukların portrelerinden oluşan projesi İstanbul (2 ayrı yerde), Edirne, Sakarya’ ve Kayseri’de olmak üzere 5 kez sergilendi. Edirne Fotograf Sanatı Derneği’nde (EFOD) 4 dönem yöneticilik ve eğitmenlik yaptı. Trakya Üniversitesi Fotograf Topluluğu’nda 3 yıl danışmanlık ve eğitmenlik yaptı. Edirne Güzel Sanatlar Lisesi’nde 1 yıl,İşitme Engelliler Okulu’nda 5 yıl fotograf eğitmenliği yaptı. Türkiye Fotograf Sanatı Federasyonu’nun kuruluşuna ve tüzük hazırlık çalışmalarına katıldı. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin organize ettiği “Çocuk ve İletişim” konulu uluslararası konferansa katıldı, sunumda bulundu. Bilim İlaç, Kartal Belediyesi, Galatasaray Üniversitesi,Kağıthane Kaymakamlığı gruplarına fotograf dersleri verdi. Beyoğlu çocukları ile “Yaşadığımız Yer Tarlabaşı” projesine eğitmenlik ve danışmanlık yaptı.Fotoritim Sanal Fotograf Dergisi’nde çalışmaları yayınlandı ve danışmanlık yaptı.Photoline dergisinde aylık yazılarını yazmaya devam ediyor. Makro / detay fotografçılık çalışmalarını 15 yıldır sürdürüyor ve bu konuda 20 dönem atölye açıp 200’e yakın öğrenci yetiştirdi. Edirne’de çekimine başladığı “Çingeneler” belgesel projesi çalışmasına devam ediyor. Fototrek Fotograf Merkezi’nde Mehmet Özşimşekle Kent Günlüğü,Makro-Detay,Çocuklar İçin Fotograf,Işıkla Yazı Yazmak,Dijital Şehir Fotografları Atölyeleri ile fotograf gezi çalışmalarına devam ediyor.

 

http://www.mehmethoca.net/

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg

9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg

13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg

17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg

21.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg

25.jpg
26.jpg

Mehmet Özşimşek Yazıları
Tasarım: Studio Martin