foto7.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   

Ana Sayfa > Fotoğraf > Bir FotoğrafçıÖmer Faruk GÜLŞEN

Bir Fotoğrafçı ve Dağcı

ofg_portre.JPG

11 Mayıs 1954 yılında Muş’ta doğmuş, ilk,orta ve lise eğitimini burada,Meslek Yüksek Okulu Elektrik bölümünü ise Diyarbakır’da tamamlamıştır.


Doğanın acımasız kucağında yaşamına başlayan Gülşen,çocukluk yıllarından itibaren doğayla barışık yaşamanın ve ona zarar vermemenin gerekliliğine,insanın da doğanın bir parçası olduğuna inanarak doğayı öğrenme ve keşfetme duygusuyla yoğrulmuştur.


Muş İli Dağcılık İl Temsilcisi,futbol,voleybol ve atletizm sporlarında sporcu, çalıştırıcı,hakem ve yönetici olarak görev almıştır.


1976 yılında T.D.Federasyonu’nun tüm eğitimlerini tamamlamıştır.Dağcılık sporunda  ve  yaşamında örnek kişiliğiyle sporculara önderlik etmiştir.


1989 yılında Antalya’ya yerleşmiştir.Antalya Toroslar Doğa Sporları Kulübü (TODOSK)  üyesi ve daha sonra da aynı kulübün başkanı olarak dağcılık sporunun bu ilde gelişmesine ve Beydağları’nın tanımına  büyük katkısı olmuştur. Halen TODOSK Dağcılık Birimi Başkanı ve Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) üyesidir.


Gezdiği yerlerdeki güzellikleri ölümsüzleştirmek amacıyla fotoğraf çekmeye başlamış ve büyük bir arşiv oluşturmuştur.Bir çok ilde saydam gösterisi yaparak bu güzellikleri izleyicilerle paylaşmıştır.


Çevrecilik konusunda son derece duyarlıdır.İnsanlarla iletişim kurmada ve onlara yaklaşmada usta ve sıcaktır.


1997 yılından itibaren Türkiye Dağcılık Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmekte ve Türk Dağcılığı’nın gelişimi için çalışmalarına devam etmektedir. T.D.Federasyonu bünyesinde yapılan eğitim kamplarının çoğunda Kamp Müdürü ve yönetici olarak görev alarak yüzlerce sporcunun iyi birer dağcı olmasına yardımcı olmaktadır.Dağcılığı tutku olarak değil ‘yaşam biçimi’ olarak benimser.


Yurdumuzdaki tüm zirvelere defalarca tırmanmıştır.Yurt dışında değişik ülkelerde Türk Dağcılığı’nı başarıyla temsil etmiştir.


1976 yılında yaşamaya başladığı Antalya’da Merkezi ve Kıyı Beydağları’nın flora,fauna.jeolojik yapı,rota ve soysal yapısını inceleyerek bu değerli bilgilerini kitap halinde doğa severlerin ve dağcıların hizmetine sunmuştur.

www.dagciomer.com
 
Türkiye Dağcılık Fed. Yön. Kurulu Üyesi
Nuri DOKUZOĞLU

Fotoğraflar: Ömer Faruk Gülşen

 

ofg_01.jpg
ofg_02.JPG
ofg_03.JPG
ofg_04_aragast.JPG

ofg_05_baranda_yaylasi.jpg
ofg_06.jpg
ofg_07_demirkazik.JPG
ofg_09.jpg

ofg_10.JPG
ofg_11.JPG
ofg_12.JPG
ofg_13.JPG

ofg_14.JPG
ofg_15.JPG
ofg_16.jpg
ofg_17.JPG

ofg_18.JPG
ofg_18_kizlar_sivrisi_bati.jpg
ofg_19_kizlar_sivrisi_bati2.jpg
ofg_20_karcukuru_yaylasi.jpg

ofg_21.JPG
ofg_22.JPG
ofg_23_su_cikan_yaylasi.jpg
ofg_24_sutdonduran_erciyes.jpg

ofg_25.jpg

İlgili Yazılar
Tasarım: Studio Martin