bcycle2.jpg
Biz Kimiz, Hakkımızda Fotoğraf, Fotoğrafçılık Dağcılık Doğa Yürüyüşleri, Trekking, Gezi Doğa, Çocuk ve Doğa, Ağaç Türleri, Böcekler ve Bitkiler Bisiklet, Parkurlar, Yazılar, Anılar Sponsorlar İletişim

Çocuğumla Doğadayız Çocuğumla Doğadayız

E-Posta:


   

Ana Sayfa > Bisiklet > Bisiklet ParkuruDikmen Vadisi Bisiklet Parkuru

5-6 Km - Deniz Tokay

 

Parkur 1:  Serin Vadi, Doğu Batı Yamacı


Rotanın bu modeli yaklaşık 6,5 km. Özellikle çok zorlanmak istemeyenler ve yeni başlayanlar için son derece ideal.  Öncelikle Hoşdere üzerinden başlayıp, Şair Baki, Şair Nazım ve Özvatan Sokaklar üzerinden doğu yamacında güneye doğru sürülür. Araç trafiği çok sakin, sadece Özvatan Sokağın sonuna doğru eğim artar .  Tavacı Ömer Usta'dan sonra geniş ve Hoşdere'ye kıyasla oldukça sakin yolda sürüş zevkli. Köprüye kadar devam edip vadinin batı yamacına karşıya geçilir. Burada çok kısa bir tırmanış var. Bundan sonra güney yönüneYusuf karaman Camii'ne kadar sürülür. Buradan üst sokaklara bir yaya yolundan bağlanmak gerekiyor. Bu noktadan sonra artık dönüş yolundasınız ve Polis Evi'ne kadar Yeşil Vadi sokaktan iniş yapıp, çok kısa mesafede Dikmen Caddesi'ne çıkıp Çetin Emeçle başlangıç noktasına dönersiniz. Rota üzerinde özellikle sürekli iniş yapılan Yeşil Vadi Sokak üzerinde hız yapmamaya dikkat edin.


Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Dikmen Vadisi Bisiklet Parkuru

 
Parkur 2:  Serin Vadi, Doğu Yamacı, Yukarı Ayrancı

Rotanın bu modeli yaklaşık 5,5 km. Yine aynı noktadan başlayıp doğu yamacında sürüş yapılır köprüden sonra karşıya geçmeden devam edip Sedat Simavi ve Halit Ziya Sokak ile yine doğu yamacından dönüşe geçilir. Bu versiyonda köprüden sonra yeni yapılaşmanın olduğu vadi tabanına inip 736. Sokak ile Sedat Simavi'ye bağlanmanız gerekiyor. Bu noktada sürüş biraz ıssız seyredebilir.

Burayı ilk kez sıcak bir yaz akşamında serin bir sürüş ile Ramazan Ayı'nda iftardan sonra denemiştim.  Oldukça güzeldi.

 

Dikmen_Vadisi.kml

Google Earth KML Dosyası
Tür:kml, Boyut:15.7 KB,2248 kez indirildi.

dikmen-vadisi.gdb

Garmin GPS Dosyası
Tür:gdb, Boyut:7.1 KB,1966 kez indirildi.
Tasarım: Studio Martin